Devlet Düşmanı afiş HEMEN İZLE
Oyuncular tümü
9 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Devlet Düşmanı - Enemy of the State

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

 Başarılı bir sendika avukatı iken mafya ile kesişen davası nedeniyle hayatı her zaman olduğundan biraz daha hareketli bir hal alan Robert Dean; sıradan her orta sınıf Amerikalı gibi Noel hediyeleri almak için girdiği bir mağazada kimden ya da neden kaçtığını bilmediği bir üniversite arkadaşı ile karşılaşır. Daha doğrusu tam anlamıyla bir karşılaşma olmaz bu , kaçmakta olan Daniel Zavitz sadece "yardım et" diyebilecek kadar vakit bulduğu Dean'den bir tepki alamayınca çantasına gizlice bir hediye bırakır; "bir Noel hediyesi". Dean için bu Noel öncekilerden oldukça farklı geçecektir.

Dean'in sevimli oğlu hariç kimsenin fark etmediği bu hediye, bir Game-Boy'dur. Oyun boşluğunda ise bir oyun değil, Ulusak Güvenlik Kurulu Yöneticilerinden Reynolds’un Politik çıkarları için işlediği bir cinayeti aydınlatabilecek masum "belgesel" görüntüleri vardır. Reynolds, Dean’i ellerinden kaçırdıktan sonra görüntüleri basına sızdırma ihtimaline karşı Dean'i karalayacak bir kampanyaya başlar; hatta eski sevgilisi ve şimdiki yardımcısı Rachel Banks'i de alet ederek.

Dean artık takip edilmektedir, hem de dünyanın en gelişmiş güvenlik makinelerinden biri tarafından. Durumunun çaresizliği işin içinie istemeden girecek olan Eski Kurul görevlisi Brill'in şu sözleriyle daha iyi açıklanabilir: "Yapabileceğin hiçbir şey yok.Bir gün daha yaşarsan çok etkilenirim."

Yorumlar
Spoiler Ekle
* Yorumlarınızın spoiler içeren kısmını butona tıklayarak [SPOILER] [/SPOILER] içine alın.
Gönder