yabancı dizi izle
Pi afiş HEMEN İZLE
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Pi - Pi

ABD - dakika - Bilim Kurgu | Gerilim - tümü
Konusu
  Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır.
 
Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulaştığı sonuç onu daha büyük kargaşaya bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir. Bildiği sır için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalıdır. Max, zincirin ilk halkası olan kodu kırmayı deneyerek bu riski yok etmeye karar verir.
 
1. Matematik tabiatın dilidir.
2. Etrafımızdaki tüm varlıklar ve olaylar rakamlarla anlatılabilir.
3. Eğer herhangi bir sistemi grafiklerle anlatırsanız, şekiller ortaya çıkar.
4. Doğanın her yanında şekiller vardır.
 
Yönetmen ve senarist Darren Aronofsky'nin küçük bütçeli, bir gerilim bilim kurgu ile karşımıza çıkıyor. Birçok fantezi filmdeki gibi mistik düşünceleri yansıtan film bunun yanında filmin kahramanının da neden bir mesih yaklaşımı ile çizildiğini soru işaretleri ile bilinçaltınıza yerleştiriyor. Bir yandan seyirciyi neden içine düştüğünü bilmediği bir klostrofobi hissi ile sarmalarken diğer yandan hayal gücünün ulaşabileceği en derin konulara doğru yola çıkıyor.
Yorumlar
Spoiler Ekle
* Yorumlarınızın spoiler içeren kısmını butona tıklayarak [SPOILER] [/SPOILER] içine alın.
Gönder