Politik Oyunlar afiş HEMEN İZLE
Oyuncular tümü
9.0 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Politik Oyunlar - Game Change

ABD - dakika - Biyografi | Dram - tümü
Konusu

Julianne Moore ve Ed Harris’e Altın Küre kazandıran Game Change, o gece En İyi TV Filmi ödülünü de kapmıştı. Medya önündeki gaflarıyla Veep’in Selina Meyer’ına sıklıkla benzetilen Sarah Palin’i daha yakından tanımak ister misiniz? 

2008 seçimlerinde Başkan ve Başkan Yardımcılığı’na aday olan John McCain ve Alaska Valisi Sarah Palin’in kampanyaları çok ilgi çekmişti. Özellikle de Vali’nin kişiliği yüzünden. Jay Roach, Mark Halperin ile John Heilemann’ın kitabı Game Change’ten uyarladığı filmde onu, günahıyla sevabıyla tanıtıyor. Son olaylardan, hatta federal hükümetlerin nasıl işlediğine ilişkin temel bilgilerden yoksun, ama karizma sahibi, sözünü esirgemeyen ve haklarını yitirmiş ortalama Amerikalılar olarak gördüğü kesimin avukatı olmaya kararlı biri. Hatırlarsanız, Başkan Richard M. Nixon da vaktiyle onlara “sessiz çoğunluk” demişti. 

Game Change McCain’in ekibinin, Obama’nın yolunda giden kampanyasına karşı oyunu değiştirecek birine ihtiyaç duymalarıyla başlıyor. Film henüz yayınlanmadan, muhtemel izleyiciler Sarah Palin için hissettikleri açısından ikiye ayrılmıştı. Palin yanlısı olanlar, filmin doğruluktan uzak ve adaletsiz olduğu yönündeki şikayetlerini iyice arttırmışlardı. HBO inançlarına sonuna kadar sarıldı, Palin karşıtları ise filmin onun hakkındaki olumsuz fikirlerini doğrulayacağı ümidiyle bekliyordu. 

Palin’e sempatisi olanlar, Game Change’i izledikten sonra, hazırlıklı olmadığı bir göreve aday gösterilen, elinden geleni yapan, baskılara boyun eğmeyen biri olarak onun halinden anlayabilir. Sevmeyenler ise onun saldırgan, naif, kendine beğenmiş olduğunu düşünür. Hatta Alaska Valiliği’ne bile layık değilmiş de diyebilirler. 

Jay Roach’un aralarında McCain rolündeki Ed Harris ile Woody Harrelson’ın da bulunduğu iyi bir kadrosu var. Ama as oyuncusu, Sarah Palin’i gerçek bir insan olarak oynayan, parodiye, karikatüre kaçmayan Julianne Moore. Öyle ki, filmde kampanya stratejisti Steve Schmidt’i oynayan Harrelson onu Palin’i sempatik göstermekle suçladı.
 

Yorumlar
Spoiler Ekle
* Yorumlarınızın spoiler içeren kısmını butona tıklayarak [SPOILER] [/SPOILER] içine alın.
Gönder