Uykusuz afiş HEMEN İZLE
Oyuncular tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Uykusuz - Insomnia

ABD - dakika - Suç | Gizem - tümü
Konusu

 Erik Skjoldbjærg'in yönettiği 1997 Norveç yapımı aynı adlı filmin yeniden çevrimi olan "Insomnia", ülkemizde de vizyona giren ve zamanın geriye doğru aktığı anlatım yapısıyla oldukça ilgi çeken "Akıl Defteri (Memento)" ve 1. AFM Bağımsız Film Festivali'nde izlediğimiz ilk filmi "Takip (Following)" ile tanıdığımız Christopher Nolan'ın ilk büyük bütçeli Hollywood yapımı. 

17 yaşındaki genç bir kızın ölümü üzerine veteran polis Will Dormer, ortağı Hap Eckhart ile birlikte Alaska'da küçük bir kasaba olan Nightmute'a gönderilir. Burada yerel bir polis memuru olan Ellie Burr'un yardımlarıyla, olayı soruşturmaya başlarlar. En büyük şüpheli yazar Walter Finch'tir; ancak Finch'i tutuklamak için yeterli delil yoktur. Katile bir tuzak kuran ve onu bu tuzağa düşüren Dormer, katilin peşine düşer; ancak katil yerine kazara ortağı Hap'i vurur. 

Olayı rapor etmek yerine, kanıtları örtbas etmeyi tercih eden Dormer, olaya katilin de tanık olması nedeniyle avcı konumundan av konumuna düşecektir. "Insomnia"nın yapımcıları arasında Steven Soderbergh ve George Clooney gibi tanıdık isimler var. Kadrosunda yer alan Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank ve Martin Donovan gibi başarılı oyuncularla dikkat çeken filmde, özgün senaryolarla başarıyı yakalamış Nolan'ın, "Takip" ve "Akıl Defteri"ile yarattığı beklentiyi karşılayıp karşılayamayacağı merak konusu. Bizce sezonun ilgiye hakeden önemli bir seyirliği, Al Pacino da cabası.

Yorumlar
Spoiler Ekle
* Yorumlarınızın spoiler içeren kısmını butona tıklayarak [SPOILER] [/SPOILER] içine alın.
Gönder